Værelse udlejes i hyggelig lejlighed, med direkte adgang til have.
Type: til leje
Boligtype: Værelse
Pris: 3000 kr
Depositum: 9000 kr
Størrelse: 8 m²
Værelser: 1
Postnummer: 0

Værelse udlejes i hyggelig lejlighed, med direkte adgang til have.

Da min kære roomie er flyttet sammen med sin kæreste, søger jeg nu en ny lejer til det ekstra værelse der står tomt.

Om lejligheden:
Lejligheden er 81 m2 og ligger lige på kanten mellem Odense C og Odense M, med 100 meters afstand til både offentlig transport og indkøbsmuligheder.
Der er fælles stue, badeværelse samt køkken. Fra mit soveværelse er der udgang til altan, der selvfølgelig også må benyttes af dig - herfra er der direkte adgang til haven.
Der er vaskemaskine og tørretumbler i kælderen.

Huslejen ligger på 8550 inkl. Aconto, og vi har indtil videre fået boligstøtte på omkring 1000 kr. , men da mit værelse er større end dit, er din husleje selvfølgelig lavere end min.
Derudover betales der samlet 250,- til internet pr måned.

Om mig:
Jeg er 19 år gammel, og lige flyttet til Odense i september sidste år. Jeg er i gang med mit 1. sabbatår, og arbejder fuldtid hos YouSee som kunderådgiver.
Jeg elsker at hygge, og har tit og ofte venner, familie eller kæreste på besøg. Jeg holder sjældent fest, men holder af hyggeaftener med vin og samtaler til langt ud på natten :-)

Mine forventninger til dig som roomie er faktisk ikke sindssygt høje, udover at du er klar på at være social, og ikke bare sidder inde på dit værelse fra du kommer hjem og til du går i seng - der er selvfølgelig altid plads til en lukket dør.

Derudover har jeg tit veninder og familie på besøg, der i ny og næ har hund med - derfor ser jeg helst ikke, at husdyr er et problem for dig.

Hvis du stadig er interesseret, så smid mig en besked her hvor du fortæller kort om dig selv, så vender jeg tilbage hurtigst muligt :) (hertil også mulighed for at få tilsendt billeder af resten af lejligheden)