SØGER ROOMMATE!
Type: til leje
Boligtype: Værelse
Pris: 6500 kr
Depositum: 21200 kr
Størrelse: 12 m²
Værelser: 1
Postnummer: 0

SØGER ROOMMATE!

Værelse på 12m2 udlejes i Ørestad 5 min fra Bella Center Metro station og 5 min fra Fields indflytning 01.04.2020

Hey venner og bekendte ??

Da jeg har fundet mig en lejebolig her i smukke Ørestad fra 1/4-2020 på 98m2 og 4 værelser, leder jeg nu efter en at dele denne splinternye lejlighed med.

Du kan se, læse mere og få en fornemmelse af lejligheden via dette link: https://bellakvarter.dk/nadinehouse/38

Dit værelse er markeret på billedet nedenfor.

Hvem er du som roommate?
Køn og alder spiller ingen rolle, men jeg ser gerne at du er en rolig og moden person, som ikke har behovet for at skal huse en fest hver weekend, og har en stabil hverdag og indkomst.
Derudover håber jeg naturligvis at du er social, så vi kan have nogle gode stunder sammen, selvom der altid skal være plads til en lukket dør også.

Mig som roommate:
Du kommer til at få mig som din eneste roommate, da jeg både vil bruge og betale for de 2 andre værelser i lejligheden, men hvem er jeg?
Jeg er 29 år (snart 30) og arbejder til dagligt som selvstændig fotograf og videograf. Jeg er en arbejdshest, og bruger derfor mange timer i døgnet på at vækste min forretning. Yderligere er jeg en udadvendt, glad fyr som godt kan lide at være aktiv i fitness, på en fodboldbane eller i et hurtig spil CS.

Værelset og lejligheden
Værelset er 12m2 og er en del af en 4-værelset lejlighed. Der er 2 andre værelser (også ca. 12 m2) og en fælles stue i køkken-alrum. Stort badeværelse med separat bruseniche. Der er alle moderne bekvemmeligheder: opvaskemaskine, vaskemaskine og tørretumbler med fri vask og tørring. Boligerne er rummelige og fleksible med lange kig på langs og på tværs i boligerne. De velproportionerede vinduer giver god kontakt til omgivelserne og materialevalget er lyst og imødekommende.

Beliggenheden
Metroen løber blot få minutter på gåben fra dit nye hjem, men uden at du kan høre denne. Yderligere er der genial adgang til motorvejen skulle du være i bil. Du er i det rolige Ørestad det ene øjeblik og på 15 min står du på strøget. Det er super fedt og derfor jeg har været SÅ glad for at bo herude.

Det praktiske
Huslejen med alt inkluderet ligger på 6.500. Dette inkluderer vand, varme, internet, tv-pakke og fri vask og tørring. Der skal ligges 2 måneders husleje i depositum og 1 måneds forudbetalt leje, samt selvfølgelig leje for første måned.
Dette udgøre derfor i alt 21.200 kr.

Send gerne en besked, hvor du fortæller lidt om dig selv, så skal jeg vende tilbage hurtigst muligt.

Jeg ser frem til at høre fra dig!

- Nicklas