Lille værelse, lille husleje.
Jeg søger en ny lejer af et værelse på 10-12 m2 fra den 1/6 for en ubegrænset periode lige ved Sjælør st i sydhavnen.
Husleje: 3000 for ALT
Jeg er stærk modstander af korrupte bolighajer og plattenslagere, derfor betaler man præcis det samme som mig, ingen snyd eller humbug!
"Krav" til Lejer
- Mindst 21 år, teenagere må kigge andre steder
- Generelt stueren, køkkenet skal altid være rent, samt man har en rengøringsdag hver anden uge af fælles områder(tager max en time :) )
- Ryger eller ikke ryger, er ligeglad. Duften af bodega gør mig altid glad :)
- Ingen metalhoveder eller døds-metal entusiaster! Har gjort det en gang i et år, er stadig traumatiseret den dag i dag.
- Man må gerne have hund/kat, så længe det ikke er en tæppetisser
- Man betaler husleje til tiden!
Dem der bliver udpeget til at se værelset, vil få det at se mellem 2 maj-5 maj, og den der får værelset vil få det at vide før den 10 maj.
Lidt om mig
Jeg er 27 år og HF studerende som jeg er færdig med til sommer. Jeg er rimelig easy-going,men kan også være stille person, hvilket vil sige at jeg ikke altid er i humør til samtale og andet finurligt. Men alt i alt er jeg nem at bo med, og det bliver en oplevelse for livet at bo med mig :D



