2 værelser til leje på Frederikssundsvej
Type: til leje
Boligtype: Værelse
Pris: 5000 kr
Depositum: 10000 kr
Størrelse: 16 m²
Værelser: 1
Postnummer: 2400

2 værelser til leje på Frederikssundsvej

Jeg lejer 2 værelser ud i min nye 3 værelsers lejlighed på Frederikssundsvej i NV. Lejligheden er lige under 80 kvm, har 3 værelser, 2 altaner og et dejligt lille snedkerkøkken med en lille spisekrog hvilket er virkelig dejligt, når der ikke er en reel stue. Lejligheden har et toilet i entréen og et separat badeværelse, så man ikke skal vente med at gå på toilettet til ens roomie bliver færdig i badet. I boligforeningen er der en fælles vaskekælder der altid er pæn og ren, og parkering til din cykel i gården. Priserne for værelserne er med internet, men uden el, vand og varme, hvor vi deler regningen hver 3. måned. Lejligheden ligger tæt på Nørrebro st. og 5C kører i begge retninger lige ude foran døren! ;) Er du på cykel tager det ca. 10 min at komme til Nørreport st. fra lejligheden alt efter vindretningen.

Om værelserne:

Værelse 1 delvist møbleret - 3850kr om måneden:
Det første værelse jeg udlejer er et lille charmerende værelse på 10 kvm med egen altan, der vender ud mod Frederikssundsvej. I værelset står et skab og et skrivebord der kan slås op og ned efter brug (skab og skrivebord kan flyttes/fjernes). Værelset kan også bruges som pendlerværelse.

Værelse 2 delvist møbleret - 5000kr om måneden:
Det andet værelse vender mod gården, har egen altan og er ca. 16 kvm. Dvs at man fx sagtens kan have plads til et spisebord ud over alt andet man normalt har i sit værelse. På værelset står nogle store skabe, der hvis det ønskes også kan fjernes.


Lidt om mig:
Jeg hedder Helena, er 23 år. Jeg studerer Uddannelsesvidenskab og skal starte på 3. semester efter sommeren. Derudover arbejder jeg i Torvehallerne som Teamleder hos Gorms. Jeg er udadvendt og livsglad og ser gerne at vi i lejligheden har det rart og sjovt sammen. Det er min forhåbning at vi som roomies har lyst til at lave andet end at sige hej til hinanden på vej ind og ud ad døren.

Lidt om dig:
Jeg har ikke mange krav. Andet end at du:
- Holder fællesarealerne ryddet inden du forlader lejligheden (gælder morgen, middag og aften).
- Har lyst til at tage del i fælles rengøringslisten.
- Overholder ejerforeningens fællesregler
- Og at du har lyst til at være med til at gøre stemningen i lejligheden, god.

Jeg glæder mig til at høre fra dig!
De bedste hilsner
Helena