Værelse fra juli til og med oktober!
Hej!
Jeg søger en sød roommate, der har lyst til at bo i et 13 kvm værelse hos mig på Amager. Det er en to-værelses lejlighed og jeg opholder mig derfor i stuen, hvor du vil få soveværelset.
Lejligheden ligger tæt på Amager Strand og en lille cykeltur til indre by. Her er ro og fred (ingen billarm). Prisen er alt inklusiv (vand, el, gas, varme, internet). Jeg fremlejer værelset op til 4 måneder (juli til og med oktober).
Jeg er selv 27 år, netop blevet færdig med min uddannelse og er derfor jobsøgende. Jeg er meget nem at omgås og er både glad for privatliv, men også at kunne tage en snak hist og her :-) Der er ingen vaskemaskine, men dog en møntvask tæt ved. Derudover bliver der nødt til at være ro i hverdagene klokken 23, da boligen er rimelig lydt, så vi kan leve vores hverdagsliv med pligter også ;)
Varme hilsner, Malou



