Søger 2 roommates.
Type: til leje
Boligtype: Værelse
Pris: 3412 kr
Depositum: 12000 kr
Størrelse: 16 m²
Værelser: 1
Postnummer: 0

Søger 2 roommates.

Hej! Leder du efter en lejlighed i Odense? Kan du li' at være socialt engageret? Måske en fællesspisning i ny og næ? Så læs videre.

Jeg leder efter 2 nye roommates til min lejlighed i det dejlige og eftertragtet Skibhuskvarter. Lejligheden indeholder et stort flot køkken, to badeværelser, en stor flot stue, i alt 3 flotte værelser og dertil en rummelig altan hvorpå solen skinner, i næsten alle dagens timer, om sommeren. De to værelser er henholdsvis 14 m2 og 16 m2.

Værelserne står til rådighed fra April måned af. Der kan dog aftales nærmere hvis der skulle være behov for det.

Jeg leder efter:

En ansvarsfuld mand/kvinde, derudover må du gerne være studerende og have boet ude før, det er dog ikke et krav. Du må selvfølgelig også gerne være socialt anlagt, men dertil også være forstående overfor en lukket dør.
At have en rimelig forståelse for andre mennesker, samt kunne rydde op efter sig selv er dog et krav.

Jeg er:
En 27 årig mand ved navn Martin. Jeg studerer Dansk til hverdag på SDU og har dertil en drøm om at blive journalist og forfatter. Elsker ord, øl, bøger, sommer og cykling. Kan være socialt anlagt, men som alle andre forstår jeg også essensen af en lukket dør!

Praktiske infomationer:

Husleje: 3412 pr person.
Acontobeløb: ca. 350 pr person om måneden eller ca. 1100 kr pr kvartal.
Depositum: 12.000 (Dette inkluderer køb af fællesmøbler, samt vaskemaskine).
Adresse: Skibhusengen 17h, Odense 5000.

Lyder dette som noget for dig? Har du flere spørgsmål eller vil du bare gerne ud og se lejligheden, så skriv endelig til mig.
Tak på forhånd.
- Martin