SØGER KVINDLIGE ROOMIE TIL LEJLIGHED I AALBORG C
Søger roomie til centralt beliggende delelejelighed på 65 kvadratmeter, på Louisegade.
Værelset er på 8 kvadratmeter, lyst og med højt til loftet. Lejligheden har en fin stue og køkken ud i et, som vi deler. Der vil være mulighed for at udnytte gangareal til ekstra opbevaring, fx kommode eller skab. Værelset er klar til overtagelse pr. 01.05.18.
Jeg forestiller mig at du er, en kvinde på mellem 20 til 30 år, der er studerende. Har lyst til at hygge i vores fælles lejlighed, med fællesspisning, vin og dårlige serier (Vi kan godt fortælle folk at vi ser noget vigtigt og prætentiøst).
Jeg er er tilflytter fra København, og har læst min bachelor i psykologi i Aalborg og forsætter på kandidaten til sommer. Jeg er en snakkesalig og imødekommende kvinde på 24 år, der holder af at lave mad til mine venner.
Prisen for værelse er 3104 kr. Inklusiv vand, varme, el, indboforsikring. Der er mulighed for at søge om boligstøtte.
Depositum 7875 kr + månedsforudbetalt leje af 3104 kr, dvs. 10.979 kr i det hele.
Skriv en besked og fortæl lidt om dig selv hvis du er interesseret eller har andre spørgsmål.



