Lækker værelse på Daugbjervej 8000 C
Type: til leje
Boligtype: Værelse
Pris: 4000 kr
Depositum: 10500 kr
Størrelse: 13 m²
Værelser: 1
Postnummer: 0

Lækker værelse på Daugbjervej 8000 C

Jeg har været så heldig at få fingrene i den lækreste lejlighed i 8000 Aarhus C på Daugbjergvej 28, også kendt som friskohuset. Derfor står jeg nu og søger roomie pr 1/4 -18. Lejemålet består af et lyst og nyt værelse på 13 kvadratmeter. Hele lejligheden er på 53 kvadratmeter og består af to værelser, køkken og badeværelse. Til lejligheden hører vaskekælder, cykelkælder og depotrum også til.Lejligheden er ny og moderne. Den ligger på 3 sal i omgivelser af natur, indkøb, fitness centre og aarhus midtby på meget kort afstand. Komplekset er opført med elevator. Der er rigelig mulighed for offentlig transport til og fra diverse universiteter og andre skoler. Der er også mulighed for parkering på ejendommens arealer.
Din husleje kommer til at ligge på 4000 kroner inklusiv vand, el og varme. Der er mulighed for boligstøtte.

Kort om mig:
Jeg hedder Benjamin, er 20 år gammel og fylder 21 til april. Jeg er fuldtids ansat i fitness og kampsport butikken Fit4Fight på Banegårdsgade tæt på Bruuns galleri. Jeg starter uddannelse inden for de næste to år, højest sandsynligt på Aarhus Universitet. Jeg har en stor kærlighed for træning og fitness, og træner oftest hver dag. Udover bruger jeg tid sammen med min kæreste, venner og familie, og går sjældent i byen.

Jeg søger derfor en stille og rolig ung mand der har lyst til at bo i flotte omgivelser tæt på Aarhus midtby. Jeg ser helst at du ikke går i byen flere gange om ugen, og så ser jeg helst at der er plads til ro i lejligheden. Dermed ikke sagt at der ikke skal være plads til fest og farver. Jeg ser også at der er plads til et fælleskab, som et spil fifa eller et godt glas vin.

Hvis ovenstående har interesse kan du altid kontakte mig for mere information

Benjamin