22 m2 stort værelse på Vesterbro
Stort værelse (ca 22 m2) med to vinduer fremlejes på Vesterbro, tæt på Carlsberg station, Vesterbro Svømmehal, Sønder Boulevard og det nye Tapperitorvet med butikker og cafeer.
Søndermarken, Enghave park, Enghave plads og Vesterbros byliv er indenfor gåafstand.
Lejligheden er en 2-værelses på 70 m2 beliggendes på 4.sal og deles med mig, en 35-årig arkitekt, oprindeligt fra Sverige.
Udovder de to værelser, er der et fuldt udrustet køkken og lille badeværelse samt depotrum i kælder til rådighed. Der er wifi, vaskemaskine samt opvaskemaskine i lejligheden.
Værelset fremlejes delvis møbleret med bl a. opbevaringsmøbler og skrivebord, dog uden seng. Det er dog ikke de samme møbler der er vist på billederne, men vi aftaler selvfølgelig hvilke møbler der ønskes/ikke-ønskes.
Jeg ønsker en kvindelig lejer, der lever et relativt aktivt liv med venner, arbejde, studier eller lignende og både kan sætte pris på et glas vin eller middag sammen men også respekterer lukkede døre. Jeg er vant til at bo med andre, er social og bruger min fritid på venner, træning, sejlads og rejser. Jeg vil dog gerne kunne slappe af når jeg er hjemme og håber du har lidt den samme indstilling.
Værelset fremlejes som udgangspunkt i 6 måneder, dog med stor mulighed for forlængelse. Indflytning efter aftale. Depositum samt 1 måneds forudbetalt leje betales inden indflyt.



