Skal du tage kørekort i Kolding, så er Kurtzmann´s Køreskole ikke til at komme udenom - hos Kurtzmann´s Køreskole får du lovpakken inkl. køreprøve til kun 9.995 kr.
Er du studerende ved en uddannelsesinstitution i Kolding og har tid til at tage dit kørekort, så er der alt mulig grund til at benytte dig af Kurtzmann´s Køreskole. Undervisningen er i top og prisen er bestemt fornuftig - nærmest studenter-venlig.
Kurtzmann´s Køreskole satser på kvalitet i forhold til undervisning, både teoretisk og praktisk. I løbet af hele dit undervisningsforløb vil du have den samme kørelærer og underviseren gør en dyd ud af alle elever bliver en aktiv del af undervisningen.
Teoriundervisning
Selve teoriundervisningen i Kurtzmann´s Køreskoles teorilokale på Jernbanegade 32 A. Du vil minimum blive tilbudt otte teoriaftener, men du kan allerede vælge at tage teoriprøven efter blot syv teoriaftener. Undervisningen afholdes normalt om onsdagen fra kl. 17:00 til 20:00.
Kurtzmann´s Køreskole starter teorihold på følgende datoer i 2010:
24 Februar 2010 - kl. 17.00
14 April 2010 - kl. 17.00
16 Juni 2010 - kl. 17.00
18 August 2010 - kl. 17.00
Priser
Kurtzmann´s Køreskole tilbyder undervisningstimer og kørekort til fordelagtige priser. En standard Lovpakke inkluderer følgende:
- Lovpakke inklusiv én køreprøve
- Ubegrænset teori, minimum 28 lektioner
- Manøvrebane 4 lektioner
- Køreteknisk kursus (glatbane) 4 lektioner
- Køretimer 16 lektioner
Pris: 9.995 kr.
Lån til kørekort?
Kurtzmann´s Køreskole samarbejder med Middelfart Sparekasse. Så hvis du ønsker at undersøge dine muligheder for et lån til kørekort og- eller efterfølgende bil, så kan du frit og uden forpligtigelser kontakte kunderådgiver Camilla Flint på 76 33 69 45 og høre om dine muligheder.
Betaling: Du kan vælge at betale på følgende måde, hvis ikke andet er aftalt er nedenstående gældende.
- Betale lovpakke inkl. køreprøve kr. 9995 på en gang, senest 2 teoriaften eller
- 1 rate på 4000 kr. senest 2 teoriaften
- 2 rate på 3500 kr. senest ved lektion 10 (midtvejs)
- 3 rate på 2495 kr. senest inden køreprøven.
- Hvis behov for yderligere køretimer, afregnes disse hver 3 gang eller senest inden køreprøven
Bilen
Når du skal til kæretimer hos Kurtzmann´s Køreskole, så får du glæden af at køre i en Suzuki Swift 1.3 diesel. Bilen udmærker sig ved a være lille, nem at overskue og særdeles lige-til at køre. Se et billede af bilen her: